Как выполняются работы по поверке квартирных счетчиков

Питання Як виконуються роботи по повірці квартирних лічильників питної води?

Відповідь Статтею 1 закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що водопостачальне підприємство є виробником послуг, виконавцем послуг є суб?єкт господарювання, який безпосередньо виконує роботи по експлуатації, обслуговуванню, поточному ремонту внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення.«Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України», які затверджені наказом державного комітету України по житлово-комунальному господарству № 30 від 05.07.95 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 21.07.95 за № 237/767, також вказано, що підприємства водопровідно-каналізаційного господарства є виробниками послуг.В законі України “Про житлово-комунальні послуги» статтею 20 п.2 передбачено, що споживач має право на укладання договору з виконавцем відповідних послуг на профілактику, повірку, а також заміну або ремонт санітарно-технічних приладів, пристроїв, обладнання та засобів обліку, що вийшли з ладу.Пунктом 24 “Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”, а також “Типовим переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2004 року № 529, передбачено, що до складу робіт, які визначені при обрахуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд, включаються витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води.“Порядком формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення”, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2006 року № 959, передбачено, що підприємство питного водопостачання мають право включати до складу витрат із збуту послуг з централізованого водопостачання витрати по періодичній повірці, обслуговуванню та ремонту засобів обліку води які є власністю підприємства ( пункт 16-1).Так як квартирні прилади обліку води не є власністю КП “Компанія “Вода Донбасу”, а належать мешканцям цих квартир, наше підприємство не має права включати вартість повірки квартирних приладів обліку води в свій тариф на надання послуг водопостачання, а також не зобов'язано надавати цю послугу безкоштовно.Відповідно до вимог п.2 “Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” тарифи розраховуються окремо по кожному будинку, розрахунок тарифів розглядається шляхом проведення щодо кожного будинку громадських слухань, перелік погоджених з мешканцями будинку послуг оформлюється письмово і затверджується рішенням органу місцевого самоврядування з укладанням з власниками (наймачами) квартир відповідного договору з додержанням вимог ст.26, 29 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Тобто перелік послуг, які включаються в тариф по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій”, мають визначати самі мешканці кожного будинку.Якщо в тариф по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій по рішенню громадських слухань не включені витрати з планової повірки квартирних лічильників, оплату цієї послуги споживачі вирішують самостійно.